Як допомогти дитині налаштуватися на навчання.
Вже другий місяць в Україні триває війна. Шок та невизначеність, страх та емоційне напруження продовжують впливати на наше життя.
Адаптуватися до нової реальності досить складно, а особливо дітям та підліткам.
Ось кілька порад щодо того, як допомогти дитині налаштуватися на навчання.
1. Подбайте про задоволення базових потреб дитини
Коли дитина у стресі, вона може не помічати сигналів власного організму про втому, голод, спрагу і т.д., тому стежити за задоволенням базових потреб дитини слід батькам. Регулярно цікавтеся самопочуттям дитини та не змушуйте вчитися, якщо ніч напередодні провели у сховищі.
2. Організуйте робоче місце
Це не обов‘язково має бути окрема кімната — можна виділити місце на кухні або знайти окремий куток, де дитину не відволікатимуть. Не зайвим буде попросити інших мешканців поводитися тихіше, не обговорювати та не переглядати новини у ті години, коли вчиться дитина.
3. З розумінням поставтеся до пріоритетів дитини
Може трапитися, що наразі актуальність деяких дисциплін, або й усього навчального процесу для вашої дитини знизилася — і це цілком нормально. Тому не вимагайте від неї такої ж старанності у підготовці завдань, як до війни. З іншого боку, важливо стежити, щоб навчання таки тривало.
Відверто поговоріть з дитиною про її переживання та плани на майбутнє. Які дисципліни вона вважає корисними зараз? Можливо, за цей період у нього або неї кардинально змінилася думка про майбутню професію, тому й змістились акценти у навчанні?
4. Заохочуйте спілкуватись з однолітками
Навчання — це не лише про уроки, а й про соціалізацію, якої наразі може не вистачати. Дозволяйте дитині спілкуватися з однокласниками через відеозв‘язок, цікавтеся, як справи у її друзів. Можете навіть підкинути кілька тем для розмови у чаті класу: наприклад, поділитися фото домашніх улюбленців. Якщо у місці, де ви мешкаєте, перебувають інші діти — допоможіть їм налагодити контакт.
5. Допоможіть знайти мотивацію
Поясніть дитині, чому так важливо підтримувати належний рівень освіти під час війни, і якими потрібними виявляться її знання для розбудови країни. Також поміркуйте, чому важливо продовжувати навчання конкретно вашій дитині: для вступу в університет, здобуття бажаної професії, знання мов для подорожей тощо.
6. Дозволяйте дитині перемикати увагу
Слухати музику, переглядати фільми, спілкуватися з друзями, гуляти на свіжому повітрі (обережно, зважаючи на сигнали сирени) — все це надзвичайно важливо для нашого ментального здоров‘я. Тому не обмежуйте життя дитини рутиною, навчанням та сиренами — заохочуйте займатися тим, що змушує почуватися краще.
За матеріалами Support ME.
Коментарі
Дописати коментар